Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Septiņi padomi, kā vasarā saglabāt mašīnu vēsu

Septiņi padomi, kā vasarā saglabāt mašīnu vēsu

Pienākot karstajiem mēnešiem, aktuāls kļūst jautājums par to, kā atvēsināt savu auto. Lasi un uzzini, kā auto salonu saglabāt patīkami vēsu arī tad, kad termometra stabiņš kāpj virs 25 grādu robežas!

Uzzini, kā mašīnu saglabāt vēsu arī vasarā!

Viens no ērtas un arī drošas pārvietošanās stūrakmeņiem ir paša autovadītāja komforts, un vasarā to pamatīgi var pabojāt karstais laiks – diezin vai jau tā svelmainajās dienās gribēsi pārvietoties transportlīdzeklī, kurā gaiss ir par vēl vairākiem grādiem karstāks, muguru cepina pamatīgi uzkarsušais sēdeklis un stūre atgādina gludekli. Lai tā neatgadītos, iepazīsties ar septiņiem noderīgiem Riepas1 sagatavotiem padomiem!

Padoms #1: novieto automobili ēnā


Šis ir ērtākais un efektīvākais veids, kā pasargāt mašīnu no pārkaršanas. Arī tad, ja ēnainā vieta atrodas neliela gājiena attālumā no darba vai mājām, izmanto to – būsi mazliet pastaigājies, kā arī pēcāk nevajadzēs “izbaudīt” auto salonu-saunu.

Foto: Shutterstock.com

Padoms #2: izmanto saulessargus


Ja novietot automašīnu ēnā nav opcija, lieti noderēs saulessargi. Visvairāk tāds nepieciešams priekšējam vējstiklam, taču par ļaunu nenāks arī saulessargi visiem pārējiem logiem. Izvēloties saulessargu vējstiklam, pārliecinies, vai tas ir pārklāts ar saules starus atstarojošu materiālu, savukārt ērtākai uzstādīšanai noderēs piesūcekņi saulessarga stūros.

Foto: Shutterstock.com

Padoms #3: uz sēdekļiem uzliec pārvalkus…


Visi zinām, cik ļoti tiešos saules staros mēdz uzkarst automašīnas sēdekļi (it īpaši, ja tie ir tumšā krāsā un ādas), tāpēc laba investīcija ir iegādāties pārvalkus gaišā krāsā. Turklāt, izvēloties kādu kvalitatīvāku modeli, arī sēdēšana būs ērtāka un patīkamāka.

Padoms #4: ...un uz stūres uzliec dvieli


Saulē pamatīgi uzkarst mēdz arī stūre, un diezin vai sutīgā dienā vēlies savas rokas turēt uz vēl karstākas stūres. Tāpēc ir vērts pielietot iepriekšējā padomā minēto taktiku, proti, stūri apklāt ar kādu gaišu dvieli.

Padoms #5: logus atstāj nedaudz atvērtus


Lai, automašīnu atverot, nevajadzētu saskarties ar pamatīgu uzkarsuša gaisa vilni, tam jāļauj cirkulēt, un vienīgais racionālais veids ir atvērti logi. Protams, drošības nolūkos atvērt logus pilnībā nedrīkst, taču jūtamu efektu dos pat nedaudz (līdz vienam centimetram) nolaisti logi. Riepas1 atgādina: lai gaiss cirkulētu, ar vienu atvērtu logu būs par maz, un vēl – lai gaisa cirkulācija būtu lielāka, vari iegādāties mini ventilatorus, ko darbina saules enerģija.

Foto: Shutterstock.com

Padoms #6: apsedz arī paneli


Niķis pamatīgi uzkarst piemīt arī automašīnas priekšējam panelim, tāpēc laba ideja ir iegādāties auduma paneļa pārsegu – tas pasargās ne vien no uzkaršanas, bet ari paneļa virsmas izbalēšanas. Taču, pirms iegādājies šādu pārvalku, pievērs uzmanību, vai tas ir saderīgs ar Tava auto modeli!

Padoms #7: pirms braukšanas kārtīgi izvēdini karsto gaisu


Ja arī pēc visu iepriekš minēto padomu ievērošanas gaiss mašīnā ir pārāk karsts un smacīgs, laiks no tā ātri atbrīvoties, un efektīvākais variants ir šāds:
  • sāc braukt;
  • ieslēdz gaisa kondicionieri maksimālā jaudā;
  • uz 10 līdz 20 sekundēm līdz galam atver automašīnas aizmugurējos logus.

Kāpēc jāievēro tieši šādi noteikumi? Pirmkārt, automašīnā esošais kondicionieris visefektīvāk darbojas, kad automašīna brauc (jo lielāki dzinēja apgriezieni, jo efektīvāk darbojas kondicioniera kompresors); otrkārt, atverot priekšējos logus, karstais gaiss uzreiz izplūdīs pa tiem, automašīnas aizmuguri kārtīgi neizvēdinot. 

Foto: Shutterstock.com

Ievērojot kaut daļu no šiem padomiem, pārvietošanās ar auto karstajās vasaras dienās būs ievērojami patīkamāka, taču komforts un droša braukšana nav iedomājama arī bez atbilstošām riepām. Visa veida auto riepas meklē mūsu, Riepas1, interneta veikalā, turklāt piedāvājam arī to montāžu – tas droši vien ir darbs, ko vasaras svelmē veikt nevēlies!

Saistītie raksti