Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Veselīgas uzkodas garākiem braucieniem!

Veselīgas uzkodas garākiem braucieniem!

Garākos pārbraucienos ar auto no šokolādes batoniņiem un konfektēm nepaēdīsi. Lai saņemtu ķermenim nepieciešamo uzturvielu atbalstu, iesakām izvēlēties veselīgākas alternatīvas.

Riepas1 iesaka – pagatavo veselīgas uzkodas nākamajā izbraukumā ar auto 

Garāki izbraukumi ar automašīnu var būt patīkama nodarbe, taču, lai tas būtu pilnībā izdevies, vērā jāņem dažādi apstākļi. Un viens no galvenajiem ir uzturs un ēšanas paradumi brauciena laikā. Situācija, kurā vairākas stundas ir jāsēž relatīvā mierā, atstāj iespaidu uz cilvēka enerģijas līmeni un labsajūtu. Lai nekaitētu savai veselībai un justos labi, ēšanai līdzi ieteicams ņemt ēdienu vai produktus, kuri ir barojoši un pilni vitamīniem. Šajā Riepas1.lv rakstā daži ieteikumi, kas labāk palīdzēs izvēlēties pusdienu kārbas saturu Jūsu nākamajā izbraukumā ar auto.

Dārzeņi, augļi un ogas

Viena no labākajām un veselīgākajām uzkodām garajos izbraukumos ir dažādi dārzeņi un augļi. Tajos atrodas šķiedrvielas un vitamīni, kas dos nepieciešamo enerģijas lādiņu, nenodarot kaitējumu veselībai. Der iegaumēt, ka automašīnu saloniem mēdz būt tendence ātri nosmērēties, tāpēc nebūtu ieteicams izvēlēties tādus augļus vai dārzeņus, kuru sula ir grūti izmazgājama vai krāsojoša. Laba izvēle būs āboli, burkāni, selerijas kāti, vīnogas. Šādos izbraukumos mēs nereti ēdam tīri vienkārši laika kavēšanas nolūkos – tad kāpēc gan nepagrauzt kādu burkānu? Tas ir veselīgs, neradīs salonā netīrību un savā veidā ļaus īsināt laiku. Lai dažādotu garšas, seleriju kātus var kombinēt ar olbaltumvielām bagāto humusu.

Foto: Shutterstock.com

Maizītes 

Klasika, kas ir mājās vienkārši pagatavojama un brauciena laikā sniegs nepieciešamās uzturvielas un vitamīnus. Starp divām maizes šķēlēm iespējams likt ko vien sirds kāro – tās var būt avokado šķēles, salātu lapas vai vistas filejas gabals. Lai šo uzkodu veidu padarītu vēl veselīgāku, izmantot var pilngraudu maizi. Ja uztraucaties par salona tīrību, tad labāk izvairīties no pārlieku lielas mērcīšu izmantošanas.

Ja prasās kas saldāks, tad laba alternatīva ir riekstu sviests. Labākajā gadījumā ņemt bioloģiski ražotu sviestu, kas nesatur tik daudz pievienoto cukuru. Protams, ir iespējams tam klāt pievienot arī ievārījumu vai džemu, taču pirms tam pārliecinoties, ka tas nenonāks uz automašīnas gaišajiem auduma sēdekļiem.

Rieksti, sēklas un citi gardumi 

Interneta veikala Riepas1.lv veselīgo uzkodu sarakstā iekļaujas arī dažādi veselīgi našķi un saldumi, kas būs ne tikai barojoši, bet arī noderīgi veselībai. Pārbaudīta vērtība ir zemesrieksti, mandeles, valrieksti, kā arī dažādi žāvēti augļi un sēklas. Klāt var piejaukt arī kokosriekstu skaidiņas un šokolādes gabaliņus. 

Ja laiks ļauj pārtiku braucienam sagatavot jau iepriekš, tad garda un olbaltumvielām pilna uzkoda būs krāsnī grauzdēti turku zirņi. Lai tos padarītu interesantākus un nebūtu jāizmanto tik daudz sāls, zirņus pirms tam var apviļāt garšvielās.

Arī tumšā šokolāde ir zināma kā lieliska uzkoda, kas samazina risku saslimt ar sirds slimībām un uzlabo smadzeņu darbību. Tikai vienmēr jāseko līdzi tam, lai izkususi šokolāde nenonāktu uz salona tapsējuma.

Foto: Shutterstock.com

Garākā izbraukumā līdzpaņemtajām uzkodām un našķiem ir jāpalīdz mums uzņemt organisma pareizai funkcionēšanai nepieciešamās uzturvielas. Ēdiena funkcija ir ne tikai sniegt ķermenim nepieciešamo, bet arī uzlabot kopēju salona atmosfēru. Gardas un veselīgas uzkodas spēj celt cilvēku morāli, kas vienkārši ļaus labāk izbaudīt braucienu lielākā kompānijā.

Tuvojoties laikam, kad vasaras riepas jāmaina uz ziemas riepām, interneta veikals Riepas1.lv sniedz padomus ne tikai gardumu izvēlē, bet arī plašā klāstā piedāvā dažādu ražotāju un modeļu riepas! Ieskaties Riepas1.lv piedāvājumā!

Saistītie raksti