Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Izzini kaimiņvalstu dabu: rudens brīvdienu moto izbraukums

Izzini kaimiņvalstu dabu: rudens brīvdienu moto izbraukums

Ja vietējās āres ir gana izbraukātas, varbūt vērts uz sezonas beigām doties mazliet tālāk. Lasi rakstu un izzini kaimiņvalstu iecienītākos brīvdienu maršrutus.

Rudens viennozīmīgi ir viens no skaistākajiem gadalaikiem, ja izvēlas pareizo brīdi tā baudīšanai. Tā vietā, lai brīvās dienas pavadītu iekštelpās, kāpēc gan nedoties piedzīvojumos ārpus mājas? Tas ir laiks, kad viss kļūst krāsains un ārā jūtams patīkami dzestrs gaiss. Motociklistiem tas iezīmē pēdējo brīdi, kad izvest savu rumaku pēdējā pastaigā pirms ziemas sezonas. Ja Latvijas daba šķiet jau pietiekami apjūsmota, laiks pārbaudīt moto riepas un lūkoties kaimiņvalstu virzienā. Rakstā daži ieteikumi par to, ko iespējams aplūkot Igaunijā un Lietuvā Jūsu nākamajā moto izbraucienā ārpus Latvijas robežām.

Ar motociklu uz Igauniju 

Ko gan vairāk būtu vērts apskatīt, dabas ainavām iekrāsojoties visneticamākajās krāsās, kā nacionālos dabas parkus. Igaunijā to ir pietiekami daudz, tāpēc moto brauciena laikā savā maršrutā iekļaut var vairākus no tiem. Pirms tam gan jāpārbauda sava moto riepas un vai to stāvoklis ļaus izbaudīt garāku ceļa posmu. Šeit daži parki, kurus vērts apskatīt.

  • Lahemā nacionālais parks ļaus apskatīt ļoti plašas Igaunijai raksturīgās dabas ainavas – priežu mežus, smilšainu, gan akmeņainu jūras piekrasti, kā arī pēdējā ledus laikmeta atstātus akmeņus.

  • Matsalu nacionālais parks būs īstā vieta tiem, kuriem patīk putnu vērošana. Parka teritorija ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām Eiropā. Paliekot kādā no viesu namiem un, motociklu atstājot uz vietas, iespējams doties pārgājienā pa kādu no vietējām takām.

  • Somā nacionālais parks ir pazīstams ar tā applūdušajiem mežiem un takām sniega kušanas, un lietusgāžu laikā. Neraugoties uz to, iespaidīgas dabas ainavas – purvājus, upes un palienes ir vērts apskatīt jebkurā laikā.

Foto: Shutterstock.com

Galamērķi Lietuvā

Arī Lietuva piedāvā interesantu galamērķus tiem, kuri vēlas baudīt dabas krāšņumu košākajā gada periodā. Pirms brauciena jāpārliecinās par motocikla tehnisko stāvokli un jāpārbauda, vai arī garāku ceļu izturēs arī Jūsu moto riepas. Interneta veikals Padangos1.lt spēs palīdzēt ar riepām saistītos jautājumos, ja tādi radīsies atrodoties Lietuvā. Daži no skaistiem parkiem, kurus apmeklēt:

  • Žemaitijas nacionālais parks sastāv no vairākiem ezeriem. Lielākais no tiem aptver 1200 hektārus, un tajā vērojama nozīmīga bioloģiskā daudzveidība.

  • Kuršu kāpas nacionālais parks ir zemes strēle gar jūru, kas stiepjas 94 km garumā. Lietuvas daļā esošā teritorija ir vēsturisko zvejas kopienu mājvieta. Arī šis parks ir iecienīts putnu vērotāju vidū un liela aktivitāte tajā vērojama septembra beigās.

  • Augštaitijas nacionālais parks ir vecākais no visiem un tas aizsargā priežu koku mežus, kuros sastopamie koki mēdz būt pat 200 gadus veci. Parkā ir atrodama arī sešstūraina koka baznīca, kura celta 1757. gadā.

Foto: Shutterstock.com

Ja nedēļas nogalē rodas vēlme ar savu motociklu doties izbraukumā, tad, iespējams, vērts apdomāt garāku maršrutu uz tepat esošajām kaimiņvalstīm. Viss, ko pirms brauciena atliek darīt ir pārbaudīt motocikla tehniskos stāvokli, ieliet bākā degvielu un uzpumpēt moto riepas. Interneta veikals Riepas1.lv palīdzēs ar jauna komplekta iegādi, ja tās vēlies nomainīt, gatavojoties jau nākamajai sezonai. Moto riepas plašā izvēlē meklē Riepas1.lv!

Saistītie raksti