Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Izbraukumi ar bērniem – praktiski padomi vecāku mieram

Izbraukumi ar bērniem – praktiski padomi vecāku mieram

Bērni mēdz būt hiperaktīvi, un atrodoties slēgtā telpā uz ilgāku laiku, viņu pacietības mērs var strauji izsīkt. Lai no galvas nebūtu jāplēš mati, piedāvājam padomus, kas braucienu atvieglos.

Kad mēs būsim galā? Ja kādreiz esat devušies izbraukumos ar bērniem, iepriekšējais teikums noteikti nebūs jums paslīdējis garām. Ja šķiet, ka garāki pārbraucieni ir nogurdinoši, tad tie paši braucieni ar bērniem var pārvērsties par divtik lielām galvassāpēm. Bet ir viens noslēpums – kārtīga plānošana jūsu ceļojumu var pārvērst patīkamā atpūtā. Tas attiecās gan uz pārtiku un izklaidēm, gan auto tehnisko stāvokli, kā, piemēram, pārbaudot  vasaras riepas džipiem, ja dodaties ekstrēmākos izbraukumos. Teksta turpinājumā neliels plāns, gatavojoties braucienam.

Rūpīga pakošanās

Šis punkts ir īpaši svarīgs tiem vecākiem, kuriem ir vairāk nekā viens bērns. Ja ceļā plānots pavadīt vairākas dienas, tad parocīgi ir katras personas apģērbu glabāt savā nodalījumā, teiksim, caurspīdīgajās plastmasas kastēs. Tādā veidā vēlāk būs vienkāršāk orientēties līdzpaņemtajās lietās, iztiekot bez liekas rakāšanās. Noteikti nedrīkst aizmirst arī par pirmās nepieciešamības lietām – lukturīti, ūdeni, uzkodām, power banku, aptieciņu u.c. 

 Foto: Shutterstock.com

Iepriekš izplānots maršruts

Tas palīdzēs izvairīties no nevajadzīgiem apvedceļu meklējumiem, un jūs labāk varēsiet paredzēt potenciālās pieturvietas, kas noteikti būs nepieciešamas dodoties tālos braucienos. Sekojiet līdzi brauciena progresam un jums būs vienkāršāk atbildēt uz bērnu jautājumu – vai mēs drīz būsim galā? Tāpat, izmantojiet navigācijas tehnoloģijas, lai bērniem iemācītu ko jaunu. 

Uzkodas garākiem pārbraucieniem

Izsalkuši bērni mašīnā ir droša pazīmē, ka drīzumā visiem tiks sabojāts garastāvoklis. Ja iespējams, tad labāk iepakot vairāk uzkodas, kā domājat būs nepieciešams. Izvēlei būtu jābūt par labu zema cukura sastāva barojošiem našķiem: 

  • āboliem;
  • banāniem;
  • riekstiem;
  • riekstu/žāvētu augļu maisījumiem;
  • veselīgiem proteīna batoniņiem;

Ja bērni uzņem pārāk daudz cukura, tad viņu enerģijas uzplūdumi var pārvērsties vecāku galvassāpēs vairāku stundu garumā.

Foto: Shutterstock.com

Laika kavēšana ar spēlēm

Runa šoreiz nav par galda spēlēm vai tādām, kuras traucētu vadīt automašīnu. Pastāv dažādas vārdu minēšanas spēles, kuras ne tikai liks laikam paskriet ātrāk, bet arī būs labs zināšanu papildinājums jūsu atvasēm. Laba ideja ir līdzi paņemt zīmēšanas piederumus, kas ļaus jūsu bērniem iemūžināt apkārt redzamās ainavas. 

Plānotas apstāšanās vietas

Ir svarīgi, lai ik pa laikam būtu iesējams apstāties un izstaipīt kājas ārpus automašīnas salona. Šādas fiziskas aktivitātes palīdz atjaunot labu garastāvokli, pamainot ierasto auto salona vidi. Šādās reizēs pie viena iespējams paēst, uzpildīt degvielu (ja esat uzpildes stacijā) un pārbaudīt spiedienu riepās. Vasaras riepas džipiem ir ieteicams pārbaudīt vairākas reizes braucienā laikā, jo spiediens var mainīties regulāri, kas ietekmēs tālāko braucienu pa nelīdzenām virsmām.


Tehniskais stāvoklis un spiediens riepās 

Lai auto darbotos bez aizķeršanās un jūs negaidīti nepaliktu ceļa malā, iepriekš ir jāpārbauda vai automašīna ir tehniski sagatavota šādiem braucieniem. Tikpat svarīgs ir spiediens riepās, jo tas var mainīties atkarībā no gaisa temperatūras, nobrauktajiem kilometriem un ceļa seguma. Ja dodaties bezceļos, tad spiediena pārbaude ir īpaši svarīga, jo vasaras riepas džipiem tiek pakļautas straujām reljefa maiņām, kas pie neatbilstoša spiediena var izraisīt potenciālas problēmas auto tehniskajam stāvoklim. 

Foto: Shutterstock.com

Visa pamatā ir rūpīga plānošana. Ja zināt, kādus ceļus izvēlēties, tad atliek līdzi paņemt visu nepieciešamo, kas nodarbinās gan jūsu, gan bērnu prātus. Tikpat svarīga kā labsajūta ir arī automašīnas tehniskais stāvoklis. Izbraucieniem jaunas vasaras riepas džipiem un vieglajām automašīnā iegādāties varat pie mums Riepas1!

Saistītie raksti