Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Automašīnas tehniskā pārbaude rudens laikā

Automašīnas tehniskā pārbaude rudens laikā

Slideni ceļi un drēgns laiks prasa automašīnu uzturēt tehniskā kārtībā. Tas ir ne tikai komforta, bet arī drošības jautājums.

Rudens iezīmē laiku, kad, mainoties dažādām dabas norisēm, mainās arī mūsu braukšanas stils un maniere. Ceļi nereti kļūst slapjāki un slidenāki, garāks top dienu tumšais periods, un pastāv arī snigšanas iespējamība. Tas, cik droša būs braukšana šādos apstākļos, nav atkarīgs vien no šofera meistarības līmeņa, bet arī no pašas automašīnas tehniskā stāvokļa. Lai arī pārbaudes būtu ieteicams veikt visos gadalaikos, īpaši svarīgi tas ir laikapstākļiem kļūstot krasi atšķirīgākiem. Šo rakstu sāksim ar vienu no svarīgākajām pārbaudēm, kuru veikt – noskaidrot, vai nav nepieciešams iegādāties jaunas riepas.

1. Riepu pārbaude

Riepas ir vienīgais automašīnas saskares punkts ar ceļu, tāpēc tām ir jābūt vislabākajā stāvoklī. Biežas lietusgāzes, straujas temperatūras maiņas un uz seguma sakritušas lapas var būt pamats bīstamām situācijām. Lai no tā izvairītos, atliek novērtēt riepu vizuālo stāvokli, meklējot jebkādas plaisas vai tehniskus bojājumus. Vienlīdz svarīgi ir novērtēt vai riepas ir piepumpētas līdz ieteicamajam spiedienam. Arī riepu protektora dziļums spēlē nozīmīgu lomu – tas nedrīkst būt mazāks par likumā noteikto, un vasaras riepām tie ir 1.6 mm.


Foto: Shutterstock.com

2. Šķidrumu pārbaude

Jaunas riepas automašīnai ļaus labāk turēties uz ceļa, savukārt, dažādie automašīnas sistēmās riņķojošie šķidrumi dzīs to uz priekšu, tāpat, kā ļaus arī apstāties. Aukstā laikā automašīnai ir jāsniedz visa nepieciešamā palīdzība, lai tā ripotu gludi un bez ķibelēm. Lai dzinēju iedarbinātu bez aizķeršānās, tam ir jābūt labi ieeļļotam, tāpēc jāpārbauda ir motoreļļas līmenis un tā kvalitāte. Aizmirst nedrīkst arī par bremžu un transmisijas šķidrumiem, kā arī dzesēšanas šķidrumu un vējstikla mazgājamo šķidrumu – rudens un ziemas periodos to izmantot ir nepieciešams daudz biežāk.   

3. Salona sildītāja pārbaude 

Pēdējais, kas vajadzīgs drēgnā un lietainā laikā, ir nestrādājošs sildītājs, kad automašīnā iekāpjat, lai sasildītos. Ja, pavirzot slēdzi līdz sarkanā rādītāja galējam punktam, vienīgais, ko jūtat ir auksta gaisa plūsma sejā, tad laiks pārbaudīt, kur radusies šī sildītāja vaina. Tā var rasties radiatorā, kā arī elektronisko sistēmu kļūmes dēļ, tāpēc visticamāk palīdzība būs jālūdz kādam speciālistam. Un tas ir ne tikai komforta jautājums. Laba gaisa plūsma ļauj atbrīvoties no mitruma salonā un aizsvīdušiem logiem.

4. Logu tīrāmo slotiņu pārbaude

Rudens jau visiem zināms kā lietains un drēgns gadalaiks - autobraucējiem tas nozīmē biežāku logu tīrāmo slotiņu izmantošanu. Ja tīrot priekšējo vējstiklu ir dzirdama čīkstoša skaņa, tad pie vainas varētu būt sacietējušas slotiņu gumijas. Šādos gadījumos novērojama ir arī nevienmērīga vējstikla tīrīšana. Gumijas sacietēšana un plaisāšana ir vērojama arī riepām, tāpēc, pērkot jaunas riepas, jāpārliecinās, ka tās ir svaigas.

Foto: Shutterstock.com

5. Akumulatora pārbaude

Lai gan lielākā slodze akumulatoram rodas ziemas mēnešos, rudens ir īstais laiks, lai pārliecinātos, ka tas darbosies ar pilnu jaudu, kad tas būs visvairāk nepieciešams. Tas ik pa laikam ir jālādē, lai zinātu vai tas uzlādējas pilnībā un nav redzamas nekāda veida šķidrumu noplūdes.

Jaunas riepas, šķidrumi, un strādājošs sildītājs ir ne tikai brauciena komforta, bet arī drošības garants. Visas minētās pārbaudes vislabāk veikt tieši rudens laikā, lai, iestājoties ziemai, skarbie apstākļi automašīnu nepārsteigtu nesagatavotu. Auto uz pārbaudēm var vest pie speciālistiem, un, ja grasieties  izmantot jau esošās riepas, noteikti jāpārbauda riepu protektora dziļums. Toties jaunas riepas Jums piedāvā interneta veikals Riepas1.lv!


Saistītie raksti