Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Noderīgi padomi drošai braukšana ziemā

Noderīgi padomi drošai braukšana ziemā

Vai esi domājis par to, kā ar automašīnu pārvietoties ne tikai ērti, bet arī droši? Turpini lasīt un uzzini, kā uz ceļa ievērojami uzlabot gan savu, gan arī citu satiksmes dalībnieku drošību!

Trīs ieteikumi, lai katrs brauciens ziemas mēnešos būtu maksimāli drošs

1. Parūpējies par vējstiklu (un arī sānu logu) tīrību

Lai pārvietošanās ar automašīnu būtu droša, ir ļoti svarīgi pārredzēt apkārt notiekošo, tāpēc vējstikliem un arī sānu logiem ir jābūt tīriem. Ar standarta auto mazgāšanas procedūru vien nepietiks – pēc tās vējstiklu no ārpuses vajadzētu apstrādāt ar īpašu vējstikla tīrīšanas līdzekli, un arī no iekšpuses stiklus vismaz reizi mēnesī vajadzētu nomazgāt. Arī iekšpusē jāizmanto speciāls mazgāšanas līdzeklis, kas paredzēts tieši automašīnām, jo mājokļiem paredzētais līdzeklis var atstāt spīdīgu kārtiņu, kas var traucēt redzamībai. Rudens un ziemas mēnešos lieti noder arī īpaša stikla apstrāde ar līdzekli, kas atgrūž mitrumu. 

Foto: Shutterstock.com

2. Pievērs pastiprinātu uzmanību vējstikla slotiņām 

Pat tad, ja vējstikls ir kristāldzidrs, redzamība būs apgrūtinoša, ja vējstikla slotiņas nespēs tikt galā ar nokrišņiem. “Pateicoties” gan klimatam, gan uz ceļa esošajām smiltīm un sālim, slotiņas mēdz bojāties visai ātri un to maiņa var būt nepieciešama pat vairākas reizes gadā.

Foto: Shutterstock.com
 
Par vējstikla slotiņu “veselību” pārliecinies šādi:
  • Novērtē slotiņas vizuāli (vai tām nav mehānisku bojājumu, piemēram, saplaisājusi vai atdalījusies gumija);
  •  Pārbaudi tās praksē – slotiņām jāspēj pilnībā novadīt uz vējstikla krītošo lietu un sniegu. Ja kāda no vējstikla daļām paliek nenotīrīta, uz tā paliek švīkas vai arī tīrīšanas laikā dzirdamas dīvainas skaņas vai jūtama vibrācija, ir laiks meklēt jaunas slotiņas. Vējstikla slotiņām par ļaunu nāk arī ledus, tāpēc ziemas rītos neaizmirsti atbrīvoties no apledojuma!Foto: Shutterstock.com

3. Izvēlies kvalitatīvas un jaunas ziemas riepas

Ne velti tieši auto riepām tiek pievērsta tik liela uzmanība – nedrīkst aizmirst, ka tā ir vienīgā automašīnas daļa, kas nodrošina saķeri ar ceļu, un tieši šī iemesla dēļ vajadzētu izvēlēties nevis lietotas, bet gan jaunas ziemas riepas. Iemesli tam ir vairāki:
  • Dziļāks protektors (parasti 8 līdz 10 milimetri), līdz ar to braukšana būs drošāka, un riepas ilgāk kalpos;
  • Atbilstoša uzglabāšana – iegādājoties lietotas riepas “no rokas”, Tu nekad nevari būt drošs, ka tās ir pareizi uzglabātas; pretējā gadījumā riepām var būt dažādi mikro bojājumi, kas liks tām ātrāk nodilt, kā arī braukšanu padarīs nedrošāku;
  • Modernākas un drošākas tehnoloģijas – riepu ražotāji velta lielu uzmanību jaunu tehnoloģiju ieviešanai, līdz ar to riepas teju ik gadu tiek radītas arvien izturīgākas un drošākas;
  • Garantija – iegādājoties jaunas riepas, nebūs jāuztraucas gadījumos, ja kāda no riepām būs brāķis – par to parūpēsies garantijas serviss.
Foto: Shutterstock.com

Un vēl viens ieteikums – nekad nesagaidi brīdi, kad ziemas riepas jāmaina (protektora dziļums sasniedzis 4 mm atzīmi) vai jāuzliek obligāti (no 1. decembra). Pirmkārt, riepas ar tik nodilušu protektoru jau ir kļuvušas par nedrošām, savukārt ziemas riepu labākās īpašības izpaužas, kad termometra stabiņš rāda mazāk par 7 grādiem pēc Celsija; tas arī ir labākais brīdis, kad veikt riepu nomaiņu.
Mēs, Riepas1.lv, Tev novēlām drošu un ērtu braukšanu visas 365 (vai 366) dienas gadā, kā arī atgādinām: jaunas ziemas riepas plašā klāstā vari atrast mūsu internetveikalā, bet saņemt – 24 stundu laikā jebkurā vietā Latvijā!

Saistītie raksti