Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Ieteikumi šoferiem – kā dalīt ceļu ar velosipēdistiem

Ieteikumi šoferiem – kā dalīt ceļu ar velosipēdistiem

Velosipēdisti uz ceļa ir mazāk aizsargāti, tāpēc ir dažas lietas, kuras jāievēro, lai uzlabotu kopējo satiksmes situāciju. Tas attiecas uz šoferiem, tāpat kā velosipēdistiem.

Laikapstākļi joprojām ir labvēlīgi tam, lai ielās atrastos krietns skaits velosipēdistu. Braukšana ar šo transportlīdzekli palīdz ķermeni uzturēt labākā fiziskā formā, un tajā pat laikā arī rūpēties par apkārtējo vidi. Problēma ir tāda, ka ne vienmēr attiecības starp riteņbraucējiem un autovadītājiem ir cieņpilnas. Abām pusēm ir jāsaprot, ka situācija uz ceļiem būs labvēlīga tikai tad, kad kā vieni, tā arī otri ievēros ceļu satiksmes noteikumus. Ja esi šoferis, tad iepazīsties ar Riepas1.lv  sagatavoto rakstu par ceļa dalīšanu ar velosipēdistiem.

Kam pievērst uzmanību, lai izvairītos no negadījumiem

Ir skaidri saprotams, ka velosipēdisti ir vieni no neaizsargātākajiem satiksmes dalībniekiem. Saduroties ar automašīnu, lielākas briesmas draud riteņbraucējam, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai autovadītāji pievērstu pastiprinātāku uzmanību pārvietojoties blīvā satiksmē. Šie ir daži punkti, kuriem ieteicams pievērst uzmanību:

  • Distances ievērošana – vairākiem transportlīdzekļiem braucot līdzās, pastāv iespēja, ka kādam no tiem būs vajadzība strauji mainīt virzienu, piemēram, apbraucot kādu negaidītu šķērsli. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ auto būtu vajadzīgs ieturēt vismaz 1m distanci no velosipēda (ja iespējams, tad vēl lielāku). Tas šādās situācijas ļaus manevrēt, nesaskrienoties ar citu transportlīdzekli.

  • Drošs labais pagrieziens – kad krustojumā veic labo pagriezienu, neaizmirsti rūpīgi ieskatīties spogulī, jo nereti velosipēdi ir grūti pamanāmi. Tas ir svarīgi, ja velosipēdists plāno braukt taisni. Lai samazinātu bīstamas situācijas iespējamību, arī riteņbraucējam ir jābrauc pēc noteikumiem un veicot pagriezienu tas jāparāda ar roku žestu.

  • Vēro apkārtni, nevis savu telefonu – šis nosacījums attiecas ne tikai runājot par velosipēdistu un autovadītāju attiecībām, bet vispārīgi iekļaušanos satiksmē. Autovadītājiem ir jāgatavojas, ka uz ceļiem būs ne tikai automašīnas. Tāda domāšana labāk palīdz pamanīt citus satiksmes dalībniekus un laicīgi reaģēt.

  • Paskaties spogulī, pirms kāp ārā no mašīnas – bailes par sadursmi ar auto durvīm ir izjutis ne viens vien riteņbraucējs. Minoties garām auto rindai, nekad nevar zināt, kad pēkšņi atvērsies šofera durvis. Automašīnas vadītājam ir vieglāk paskatīties spogulī un nogaidīt, kamēr velosipēds pabrauc garām. Vienīgais ko var darīt riteņbraucējs ir mīties un cerēt, ka durvis neatvērsies.

  • Ievēro noteikto ātrumu – kā jau minēts, sadursmē starp auto un velosipēdu, otrais cietīs krietni vairāk. Tieši tāpēc īpaši svarīgi ir ievērot noteikto ātrumu, jo to palielinot kaut nedaudz, krietni pieaug iespēja, ka avārija varētu beigties letāli.


Foto: Shutterstock.com

Katrs satiksmes dalībnieks ir individuāli atbildīgs par to, lai pārvietošanās uz ceļiem un ielās būtu droša gan pašam, gan citiem iesaistītajiem. Ir konkrētas lietas, kuras šoferiem ir jāievēro, lai velosipēdistiem nebūtu jājūtas apdraudētiem. No otras puses, velosipēdistiem ir jāsaprot, ka viņiem ir tādi paši pienākumi kā citiem, kas nozīmē arī noteikumu ievērošanu. Secinājums ir tāds, ka visa pamatā ir abpusēja cieņa un koncentrēšanās brauciena laikā.

Riepu interneta veikals un serviss Riepas1.lv aicina satiksmes dalībniekus būt iecietīgiem vienam pret otru, lai celtu kopējo satiksmes kultūru.

Saistītie raksti