Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Riepas1 ieteikumi salona kopšanai ziemā

Riepas1 ieteikumi salona kopšanai ziemā

Ziema jau gandrīz pagājusi, taču laikapstākļi vēl arvien mēdz būt neparedzami. Lai auto salonu saglabātu svaigu, īpaši svarīga ir tā kopšana tieši aukstajos mēnešos. Padomi tā uzturēšanai kārtībā node

Riepas1 ieteikumi salona kopšanai ziemā

Lai automašīna izskatītos kārtīga un vizuāli piesaistoša, regulāri ir jātīra arī tās salons. Jo īpaši svarīgi tas nepieciešams ziemas laikā, kad auto salonā nemitīgi iekļūst sniegs un slapjums. Automašīnas salona tīrīšana aukstajā laikā var izrādīties par šķērsli, ja nav pieejama garāža vai kāda cita silta vieta, kurā iespējams pilnībā nodoties kārtīgai interjera sakopšanai. Neraugoties uz to, pastāv daži veidi kā uzturēt sava braucamā salonu sakoptu un tie neprasa pārlieku lielus ieguldījumus. Šajā rakstā Riepas1 piedāvā dažus ieteikums kā labāk uzturēt kārtībā sava auto salonu ziemas mēnešos.

Grīda un tapsējums

Šie elementi automašīnas salonā ir visvairāk pakļauti sniegotā laikā ietekmei, jo tajos uzkrājas mitrums, kas galu galā var novest pie nopietnākiem interjera bojājumiem, kā arī sliktam vizuālajam stāvoklim. Ziemas laikā noteikti jāpievērš uzmanība šīm lietām:

     paklājiņi;

     grīda;

     sēdekļi.

Paklājiņi – tieši šī auto interjera daļa nelabvēlīgu laikapstākļu ietekmē visātrāk kļūst netīra. Ziemas laikā ir vērts padomāt par labu gumijas paklājiņu iegādi, jo tie žūst ātrāk kā auduma paklāji un neļauj slapjumam iesūkties mašīnas grīdā. Ieteicams izvēlēties paklājus ar augstām sānu malām un dziļām rievām, kurās slapjumam uzkrāties.

Grīda – ja automašīnai nav šādi gumijas paklājiņi, tad rūpīgi jāseko, lai grīda pēc saslapšanas būtu izžāvēta. Pēc tam to var izsūkt ar putekļsūcēju, lai atbrīvotos no gružiem un sāls paliekām. Ja no mitruma sāk rasties nepatīkams aromāts, Riepas1 iesaka izmantot speciālus tapsējuma tīrīšanai paredzētus līdzekļus. Ja tādi nav pieejami, var izlīdzēties vienkārši ar dzeramo sodu, kas būs videi draudzīgāk.

Sēdekļi – snigšanas un lietus gadījumā virsdrēbes mēdz kļūt slapjas un tas var kaitēt auto sēdekļiem. Pēc brauciena vajadzētu sēdekļus izžāvēt un nepieciešamības gadījumā izmantot speciālus līdzekļus traipu tīrīšanai un smaku likvidēšanai.


Foto: Shutterstock.com

Panelis un plastmasas daļas

Durvju paneļi mēdz ātri palikt netīri no kāpšanas mašīnā ar nosmērētiem apaviem. Tas pats attiecas arī uz paneļiem pie šofera un pasažieru kājām. Vislabākais veids kā ar tiem tikt galā ir tam paredzēti tīrāmie līdzekļi. Ja tādi nav pieejami, līdzēs arī ūdens un mikrošķiedras lupatiņa. Svarīgi ir neaizmirst par paneli, ātrumkloķi, stūri un citām daļām, kas ir pakļautas baktērijām. Riepas1 atgādina, ka ziemas periodā īpaši jāuzmanās no dažādiem baciļiem, tāpēc labi būtu šos elementus notīrīt ar antibakteriālām salvetēm vai šķidrumu.


Foto: Shutterstock.com

Logi                                       

Iestājoties aukstākam laikam uz logiem pastiprināti veidojas kondensāts. Šī iemesla dēļ logiem vienmēr jābūt tīriem, jo netīrumu daļiņas ir piemērota virsma, kur šim kondensātam krāties. Vispirms vajadzētu iedarbināt automašīnu, ļaut tai uzsilt un no iekšpuses logus notīrīt ar tam paredzētu līdzekli. Ir labi, ka cimdu nodalījumā atrodas salvetes ar kurām notīrīt stiklus, jo izmantojot roku, uz logiem paliek nospiedumi.

 

Atbrīvošanās no mitruma

Kondensāts rodas, kad ir atšķirība starp temperatūru un mitruma līmeni ārpus auto un tā salona. Kad mitrums auto salonā iztvaiko, tas, saskaroties ar atdzisušu logu, pārvēršas ūdens daļiņās, kas nosedz stiklus. No tā izvairīties var sekojoši:

     regulāri jātīra logi;

     jāatbrīvojas no mitrām lietām salonā (drēbes, apavi);

     jāieslēdz kondicionieris un ventilators.

Lai pilnīgāk atbrīvotos no mitruma var pat izmantot kaķu kastītei paredzētas granulas, kuras ievietotas mitruma atgrūdoša materiāla maisā.

Bet ja nepieciešamas jaunas riepas – Riepas1 mājaslapā izvēlies savu komplektu!

Saistītie raksti