Atpakaļ pie jaunumu saraksta

Auto sagatavošana vasarai – ko ņemt vērā?

Auto sagatavošana vasarai – ko ņemt vērā?

Pārvietošanās ar automašīnu katrā gadalaikā nedaudz atšķiras, un sava specifika ir arī vasaras mēnešiem. Uzzini, kā savu auto sagatavot vasaras izbraucieniem!

Automašīnas sagatavošana vasaras mēnešiem: ko ņemt vērā?

Ja ziemas mēnešos autobraucēju nekas tā neiepriecina kā izcila saķere uz ledus, durvju blīves, kas nesasalst un veiksmīga automašīnas startēšana aukstajos rītos, kad nav jākavē darbs vai svarīgas tikšanās, vasarā uzmanība mēdz tikt pievērsta citiem faktoriem. Lai braukšana ar auto arī vasaras mēnešos būtu lieliska, ņem vērā mūsu sagatavotos padomus!


Sāc ar ģenerāltīrīšanu

Nevienam nav noslēpums, ka ziemas un pavasari pie mums mēdz būt visai ķēpīgi gadalaiki – ziemā uz ielām nereti ir gan sniegs, gan dubļi, gan sāls, savukārt pavasara mēnešos neizvairīties no putekļiem. Protams, par auto tīrību vajag rūpēties regulāri, taču līdz ar siltā laika iestāšanos būtu vērts atvēlēt pāris stundas, lai rūpīgi iztīrītu gan salonu (ieskaitot paklājiņu rūpīgu izmazgāšanu), gan durvju ailes, motortelpu un bremžu sistēmu – sāls un dubļi mēdz uzkrāties visur. Protams, ja neesi pārliecināts, kā to pareizi izdarīt, šis darbiņš jāuztic profesionāļiem. Tāpat rūpīgi nomazgā stiklus un pārbaudi, vai tajos nav kādas plaisas. Neatņemama sastāvdaļa, protams, ir arī virsbūves mazgāšana un pie reizes – arī pārbaude, lai laicīgi konstatētu rūsas pēdas, ja tādas parādījušās.

 
Kādā stāvoklī pēc ziemas guļas ir vasaras riepas?

Viena no galvenajām darbībām, ko pāris reizes gadā veic lielākais vairums autovadītāju, ir riepu maiņa. Taču viss nav tik vienkārši – lai braukšana būtu droša un ērta, vasaras riepas pirms montāžas nepieciešams pārbaudīt (protams, ja vien neesi plānojis iegādāties jaunas vasaras riepas). Noteikti pārbaudi vai ar meistaru noprecizē, vai riepas:

Ir ar pietiekamu protektora līmeni – lai gan noteiktais minimums ir 1.6 mm, protektoram vajadzētu būt ar vismaz dažu milimetra desmitdaļu rezervi – jau pieminētie 1.6 mm ir kritiskā robeža;

Ir nodilušas vienmērīgi – nevienmērīgs nodilums pats par sevi ir pieņemams, jo, piemēram, uz velkošās ass riepas mēdz nodilt ātrāk. Taču, ja nevienmērīgs nodilums konstatējams kādai konkrētai riepai, tas var liecināt par dažādām problēmām, piemēram, amortizatoru nolietojumu vai neproporcionālu savirzi;

Nav saplaisājušas – aukstā laikā riepu gumija var deformēties un plaisāt, tāpēc nepieciešams pārbaudīt, vai riepās nav kāda plaisa vai citi bojājumi, jo riepu gumija noveco, plaisas var rasties arī riepai, ar ko maz braukts. 

 

Bremzēm jāstrādā perfekti

Šķiet, nevienam nav jāskaidro, cik svarīga ir bremžu “veselība”, taču pēc ziemas mēnešiem tai jāpievērš pastiprināta uzmanība, jo, pirmkārt, ziemā tās parasti tiek lietotas daudz vairāk un intensīvāk, un, otrkārt, bremzēm nepatīk arī krasas temperatūras svārstības, kā rezultātā bremžu diski ziemā var sākt plaisāt (bremzējot tās sakarst, savukārt sniegs un aukstais ūdens tās mēdz strauji atdzesēt). Tāpat vajadzētu pārbaudīt arī bremžu šķidruma līmeni, jo nepietiekama tā koncentrācija bremzes padara neefektīvas. To, protams, var izdarīt arī servisā.

 

Kondicionierim un filtriem jābūt darba kārtībā

Lai gada karstākajos mēnešos nevajadzētu braukt karstā, automašīnā bez gaisa, bez kondicioniera neiztikt, tāpēc pārbaudi, vai tas pienācīgi darbojas. Kondicionieri ik pa laikam (apmēram reizi gadā) nepieciešams “atrādīt” arī profesionāļiem, kuri, ja vajadzēs, novērsīs radušos defektus un veiks uzpildīšanu. Tāpat aizmirst nedrīkst arī par gaisa filtriem – tie pasargās no netīrumu nonākšanas salonā.

 

Jaunas logu tīrāmās slotiņas – nelielas investīcijas, ievērojams ieguvums

Ja ziemā tīrāmajām slotiņām jātiek galā ar sniegu un apledojumu, vasarā to uzdevums ir atbrīvot vējstiklu no lietus un netīrumiem. Taču pēc aukstās sezonas slotiņas parasti zaudē savas darba spējas, jo ziemā to gumijai ir lielāka slodze, tāpēc līdz ar vasaras iestāšanos vajadzētu padomāt par jaunu slotiņu iegādi. Tāpat noteikti jāpārbauda mazgāšanas šķidruma līmenis, lai pārvietošanās ar auto būtu drošāka.

Novēlam Tev lieliskus vasaras izbraucienus, bet, ja nepieciešamas jaunas vasaras riepas, meklē tās pie mums, Riepas1.lv! 

Meklēt riepas

Saistītie raksti