ORIĢINĀLĀS KOMPLEKTĀCIJAS RIEPAS

Perfekta automašīnas un riepu saderība!

IEGUVUMI

KAS IR ORIĢINĀLĀS KOMPLEKTĀCIJAS RIEPAS?

Automašīnu ražotāji nepārtraukti laiž tirgū jaunus auto modeļus, lai tie iespējami precīzāk atbilstu braucēju vajadzībām. Kādam svarīgākais ir drošība, citam jauda, vēl citam – ērtības. Likumsakarīgi, ka vienlaikus arī pasaules vadošie riepu ražotāji izgatavo konkrētam auto  paredzētas riepas, kas tiek izstrādātas kopā ar auto ražotāju. Tās tad arī tiek dēvētas par oriģinālā aprīkojuma jeb oriģinālās komplektācijas riepām.

AR KO TĀS ATŠĶIRAS NO CITĀM?

Oriģinālās komplektācijas riepām ir unikāls protektora raksts; pat viena modeļa riepas, kas paredzētas dažādām automašīnām var būt dažādas. Atšķirties var arī gumijas maisījuma sastāvs un iekšējā konstrukcija, jo atšķiras gan automašīnu svars, gan smaguma centra izvietojums.

RADĪTAS TIEŠI TAVAM AUTO

Oriģinālās komplektācijas riepas, kā jau minēts, tiek izstrādātas ciešā riepu un auto ražotāju sadarbībā. Rezultātā tās precīzi atbilst inženieru noteiktajām prasībām un ievērojami pārsniedz parasto riepu standartus. Šādām riepām ir augstāks drošības līmenis, jo viss ar to saistītais aprīkojums darbojas 100% precīzi. Oriģinālā aprīkojuma riepas ir īpaši marķētas, kas ļauj tās viegli un nekļūdīgi atpazīt. Savukārt interneta veikala Riepas1.lv klientiem ir iespēja izmantot ērtu, tieši šim mērķim pielāgotu meklētāju.

Atbilstība konkrētam modelim

Palielinoties auto modifikāciju daudzumam, nepieciešams arvien plašāks riepu klāsts. Tas nozīmē, ka konkrētiem modeļiem tiek izgatavotas tieši tiem paredzētas riepas. Piemēram, Pirelli šobrīd piedāvā vairāk nekā 2000 oriģinālā aprīkojuma riepu variāciju.

Ņemts vērā svara sadalījums

Automašīnas atšķiras ar smaguma centra izvietojumu. Priekšā, vidus daļā vai aizmugurē izvietots motors nozīmē atšķirīgu slodzes sadalījumu riepām, un līdz ar to, ietekmē auto veiktspēju kopumā.

Auto elektronika darbojas precīzi

Tādas elektroniskas sistēmas, kā ABS, EPC, TPMS tiek izgatavotas, ņemot vērā oriģinālā aprīkojuma riepu parametrus. Līdz ar to, tikai OEM riepu izmantošana var garantēt pilnvērtīgu un drošu šo sistēmu darbību.

KĀPĒC OE RIEPĀM IR SAVĀDĀKAS ĪPAŠĪBAS?

Riepu veiktspēja un to sniegtais komforta līmenis ir tieši saistīts ar vadītāja (auto pircēja) vispārējo apmierinātību ar konkrēto transportlīdzekli. Tāpēc auto ražotāji pareizu riepu izvēlei pievērš lielu uzmanību un nosaka attiecīgus standartus riepu ražotājiem.

Oriģinālās komplektācijas riepas var iedalīt trīs apstiprināšanas grupās:

  • Riepas, kuras nav atļauts uzstādīt nevienam citam automašīnas modelim, izņemot to, kuram riepas ir apstiprināta.
  • Riepas, kuras var uzstādīt citiem transportlīdzekļiem, taču tām ir noteiktas riepu ražotāja norādītas atrunas.
  • Riepas, kas ir uzstādītas kā oriģinālais aprīkojums konkrētai automašīnai, taču tām nav nekādu ierobežojumu uzstādīšanai citiem transportlīdzekļiem.

NB! Rūpnīcas komplektācijā uzstādītas riepas var arī nebūt apstiprinātas konkrētai automašīnai, tās var būt izraudzītas no esošiem riepu modeļiem kā vispiemērotākās. Taču šādā gadījumā uz tam nebūs redzams homologācijas simbols.

APZĪMĒJUMI

KĀ NOLASĪT RIEPAS APZĪMĒJUMUS?

Ikdienas autobraucējam svarīgākie apzīmējumi, kas atrodami uz riepas sāniem, ir izmērs (platums, augstuma koeficients un diametrs), kravnesības indekss un ātruma indekss. Savukārt oriģinālās komplektācijas riepu gadījumā uzmanība jāpievērš arī attiecīgās homologācijas simbolam.

SLAIDI:

1. Riepas platums platums milimetros. Tiek mērīts no viena sāna līdz otram.

2. Augstuma koeficients, izteikts kā augstuma platuma attiecība.

3. Diametrs – diska augstums collas no malas līdz otrai. Burts “R” norāda, ka šī ir radiālas konstrukcijas riepa.

4. Kravnesības indekss norāda maksimālo svaru, ko iztur riepa ar pareizu gaisa spiedienu. Ātruma koeficients norāda maksimālo riepas darba ātrumu.

5. Homologācijas apzīmējums. Norāda, kāda ražotāja automašīnām konkrētā modeļa un izmēra riepa ir izstrādāta.

ORIĢINĀLĀS KOMPLEKTĀCIJAS RIEPU APZĪMĒJUMI

Apzīmējums uz riepas sāniem ir vienkāršākais veids, kā noteikt, kurai auto markai riepa ir paredzēta. Parasti šie apzīmējumi ir līdzīgi auto nosaukumam, taču ne vienmēr. Zemāk redzams plašāks oriģinālā aprīkojuma riepu apzīmējumu saraksts.

ATŠĶIRĪBAS

DAŽĀDAS RIEPAS DAŽĀDĀM AUTOMAŠĪNĀM

Viena modeļa riepas, kas pielāgotas dažādām automašīnām, atšķiras, piemēram, platuma ziņā. Tāpat dizainu ietekmē riteņu vērsums – tas var būt par aptuveni 1% uz iekšpusi vai ārpusi. Pat atbilstoša izmēra riepas var tiem precīzi nepiegult, kas var novest pie dažādiem auto bojājumiem. OEM riepas šīs problēmas atrisina.

IZSTRĀDE

ORIĢINĀLĀS KOMPLEKTĀCIJAS RIEPU IZSTRĀDES PROCESS

Oriģinālās komplektācijas riepu izstrādes process var aizņemt pat 3 gadus. Šajā liekā tiek darīts viss, lai panāktu maksimālu braucēja drošību uz ceļa, augstāko iespējamo komforta līmeni un izcilu veiktspēja. 

  • Tiek veikti līdz 200 testu reālos apstākļos
  • Notiek līdz 400 laboratorijas testu
  • Tiek nobraukti 300000 kilometri pa dažādiem segumiem

2-3 MĒNEŠI


Dizaina izstrāde un prototipa izgtavošana

18-24 MĒNEŠI


Testi laboratorijās un trasēs

2-6 MĒNEŠI


Ražošanas uzsākšana


Pētījumi un simulācijas

Ciešā sadarbībā ar auto ražotājiem top katras automašīnas “personībai” atbilstošs dizains. Kādam svarīgāks ir maksimāls komforta līmenis, citam vadāmība vai sportiskums. Tas viss tiek ņemts vērā.

Testi trasē uz dažādiem segumiem

Tiek veikti visdažādākie testi gan telpās, gan ārpus tā, vērtējot riepas veiktspējas parametrus uz slapjām un uz sausām virsmām, piemērotību braukšanai ziemā vai vasarā, rites pretestību un “uzvedību” pārvietojoties lielā ātrumā.

Ražošanas uzsākšāna

Tiek uzsākta ražošana, nodrošinot augstāko iespējamo gatavās produkcijas kvalitāti, izvēloties atbilstošākās tehnoloģijas, organizējot ražošanas procesu un piegādājot iepriekš izraudzītos materiālus.

MEKLĒT